One More Melatonin Plus

One More International Melatonin  Plus Bandı:

One More Melatonin Plus Bandı Nedir?

Melatonin Plus bandı, uyku düzenleyici  ve anti-aging etkisi ile sektördeki en dikkat çekici ürünlerdendir.
Melatonin beynimizde salgılanan, bağışıklık sistemi ve sinir sitemi için en önemli hormonların başında gelir. Beyinden kan yoluyla bütün vücudumuza kolayca yayılabilir. Bu nedenle de bütün vücutta aktif bir şekilde rol oynar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmekte,
Gece uykuda hücrelerin yenilenmesinde,
Sinir sistemi ve huzur halinin korunmasındaki etkili hormondur.

Uzunca bir süredir faydaları bilinen melatonin son dönemde tekrar gündemde. Uyku düzenleyici ve anti aging etkisi, migrene karşı koruyuculuğu faydalarının sadece birkaçıdır.

MELATONİN , insan beyninde epifiz bezinden salgılanan vücudun uyku ritminde düzeni sağlayan bir hormondur.
İŞTAHI VE RUHSAL DURUMU DENGELER

YAŞLANMA ETKİLERİNİ GECİKTİRİR

VÜCUTTA OLUŞAN GÜNLÜK HASARLARI ONARIR

BAĞIŞIKLIĞI DENGELER

One More Melatonin Plus Bandı Nasıl Kullanılır?
Bandı paketinden çıkarın.
Saydam filmi bandın üzerinden çıkarın ve uykuya dalmadan 30 dk kadar önce nazikçe uygulanacak bölge olan kulak arkasına yapıştırın. 8 saatlik uygulamadan sonra bandı vücudunuzdan çıkarın.

One More Melatonin Plus Bandı Kullanımında, huzursuzluk, yorgunluk ve kaygıdan kaynaklanan uykusuzluğu hafifletir.

One More Melatonin Plus Bandının içeriğinde Neler Var?
2.2 Mg Melatonin,
Lavanta Özü Yağı,
Gül Özü Yağı

MELATONİN:

Melatonin Nedir?

Melatonin beynimizde salgılanan bir tür hormondur. Beyinden kan yoluyla bütün vücudumuza kolayca yayılabilir. Bu nedenle de bütün vücudumuzu etkileyebilmektedir. Uzunca bir süredir faydaları bilinen melatonin son dönemde tekrar gündemde. Uyku düzenleyici ve anti aging etkisi, migrene karşı koruyuculuğu faydalarının sadece birkaçıdır. Hepimiz yüksek miktarda melatonin ile doğuyoruz ve o nedenle uyku süremiz bebeklik dönemimizde çok uzun. Yaşlandıkça, stresten, düzensiz ve inorganik beslenmeden, kirli hava koşularından dolayı azalan melatonin hormonu nedeniyle uyku süremiz kısalırken, uyku düzenimiz de bozulmaya başlıyor.

Melatonin ve Migren:
Yapılan araştırmalar melatoninin migren üzerinde olumlu etkisini destekliyor. Düzenli olarak melatonin alan kişilerin daha az migren ataklarına maruz kaldıklarını gözleniyor. Migren hastaları, atak geldiğinde, karanlık bir ortama geçip gözlerini kapatarak az miktarda da olsa salgıladıkları melatoninle, ataklarını hafifletebiliyorlar.

Melatonin Kalbi rahatlatıyor:
Geceleri uykuda kalp daha yavaş atıyor ve kan basıncımız daha düşük. Uyku düzeni bozulduğunda, bu fonksiyonlar da bozuluyor. Melatonin üretiminin zengin olduğu kişilerde beyin kalp atışlarını ve kan basıncını çok daha iyi kontrol edebiliyor.

Melatonin Tıkalı Damarları Açıyor:
Melatonin, diğer bütün antioksidanlar gibi, kolesterol seviyesini düşürüyor. Araştırmalar melatonin seviyesi düşük kişilerde tıkalı damar oranının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Gece boyunca vücutta melatonin seviyesi yüksekken kanda kan pıhtısı oluşumu çok daha az görülüyor.

Melatonin Kanserle Savaşıyor:
Göğüs ve prostat kanserleri hormonlara bağlı. Araştırmalar bu iki tip kanserin de vücuttaki düşük melatonin seviyesine bağlı olabileceğine işaret ediyor. Melatonin hasta kişinin daha rahat ve iyi bir uyku uyumasına yardım ederek vücudun kanserle savaşmasını ve şifa bulmasını kolaylaştırıyor.

Melatonin Moral Düzeltici:
Melatonin düzeyi düşük pek çok kişide depresyon görülebiliyor. Depresyonu tedavi edici ilaçların çoğu zaten aynı zamanda melatonin üretimini harekete geçirtici ilaçlardır.

Bunlarla beraber, Alzheimer, Parkinson, hiper-tansiyon ve kanser profilaksisi (meme, karaciğer, beyin) için yararlı olduğu bilinmektedir.

Tevfik Dorak, İngiltere’nin Newcastle Üniversitesi’nde kanser araştırmaları yapan bir Türk doktor. Dorak’ın dünya tıp literatürüne geçmiş çarpıcı bulguları var. Bunlardan biri, karanlıkla-kanser arasındaki ilişki.

Melatoninin Kanserden Koruma Etkisi:
KÖRLER NEDEN KANSER OLMAZ?
Dorak, vücudun hücre yenielyici ve bağışıklık sistemi düzenleyici melatonin hormonunu gece karanlıkta salgıladığını hatırlatıp uyarıyor: ‘’Karanlıkta uzun ve düzenli uyku bu salgıyı ve kansere bağışıklığı artırıyor. Körlerde kanser riski bu yüzden az’’

Yapılan bir deneyde 200 kanser hastasının 100 tanesine melatonin, 100 tanesine de kemoterapi uygulanmıştır. Kemoterapi uygulanan 100 hastanın tamamınınyaşamını yitirmesine karşın, melatonin uygulanan 100 hastanın 38 tanesinde hastalığın yok olduğu gözlemlenmiştir.

Melatonin bebeklerde sancı, uykusuzluk ve alerjik reaksiyonları engelleyici etkiye sahiptir. Melatonin hormonu ışığa ve manyetik alana karşı duyarlı olduğundan uyduğunuz ortam %100 karanlık olmalıdır ki melatonin en güçlü şekilde salgılanabilsin örneğin görme engellilerde melatonin salgısı en üst seviyede olduğundan kansere yakalanma riskli çok daha düşüktür.

İnsan sağlığı için hayatı öneme sahip olan melatonin hormonu beyindeki epifiz bezinden salgılanan bir hormon olup uyku hormonu olarak da bilinir. En yoğun salgılanma saatleri 23:00 ile 05:00 arasındadır.

Temel görevi uyku düzenini sağlayarak vücudun biyolojik ritmini ayarlamaktır. Aynı zamanda çok güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Stresin bağışıklık sistemi üzerine olan olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak din. Ve sağlıklı kalmamızı sağlar.

Kansere karşı koruyucu etkisinin olduğu ve yaşlanmayı geciktirdiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Hücre DNAsını özel bir biçimde korur ve hasara uğrayan hücrenin kendisini tamir etmesine yardımcı olur. Kansızlık tedavisinde ve tümörlerle mücadelede aktif rol alır her birey dünyaya geldiğinde ilk üç ay melatonini anne sütünden alır sonrasında kendisi salgılamaya başlar.

Genç ve orta yaşlılarda melatonin yüksek seviyede salgılanırken yaşlanma ile salgılanma miktarında düşüş göstermektedir. Melatonin bantları tam bu noktada günlük melatonin ihtiyacını karşılamak için muazzam bir sağlıklı yaşam ürünüdür. Uygulaması ise kulak arkasına yapıştırarak çok kolay ve herkesin rahatlıkla yapabileceği şekildedir. Önceden temizlenmiş kuru ve tüysüz cilt üzerine uygulanmalıdır. Her bir bandın etki süresi 24 saattir. Sizde melatonin bantları sayesinde günlük melatonin ihtiyacınızı gidererek sağlıklı ve güçlü bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.
Dr. DUHA SERTKAYA

Bir taşla iki kuş: Melatonin ve uyku! Yaşlanmanın en güçlü antikoru olarak bilinen uyku, melatoninin başlıca etki alanlarından. Melatonin sayesinde düzene giren uyku alışkanlığı, yaşlanmayı yavaşlatır; cildi daha sağlıklı tutar ve kişinin daha dinç, genç hissetmesine yardımcı olur.
Melatonin esasen gece üretilen bir hormondur. Dolayısıyla ışıklı ortamlarda melatonin üretimi bozulmaktadır.  Gece çalışıp gündüz uyuyanlar için doğal melatonin düzeyini korumak oldukça zor. Vücut gerekli melatonini üretmediği takdirde vücudun ne zaman uyku ihtiyacı olduğunu anlaması son derece zor.

Vücut ısısı da melatonin üretimi üzerinde etkili. Duş alınca artan vücut ısısı melatonin üretimini desteklerken, gastrointestinal sistemin işleyişine bağlı olarak düşük kalorili diyetlerde de melatonin üretimi artıyor. Bu nedenle düşük kalorili beslenen kişiler daha uzun yaşıyor.

Hepimiz yüksek miktarda melatonin ile doğuyoruz ve o nedenle uyku süremiz bebeklik dönemimizde çok uzun. Yaşlandıkça stresten, düzensiz ve inorganik beslenmeden, kirli hava koşullarından dolayı azalan melatonin hormonu nedeniyle uyku süremiz kısalırken, uyku düzenimiz de bozulmaya başlıyor.

Melatonin vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağışıklık sistemi bozukluk yaşayan insanlarda bu hormonunun üretimi ideal düzeylerde olmayabiliyor.

GÜL ÖZÜ:

İÇERİĞİNDE BOLCA VİTAMİN VE MİNERAL VARDIR…

SOLUNUM YOLLARININ SAĞLIĞI İÇİN ÖNEMLİDİR…

CİLT ÜZERİNDE OLUMLU ETKİLERİ VARDIR…

LAVANTA:

RUHU DİNLENDİRİCİ ETKİSİ VARDIR…

STRESS VE UYKUSUZLUĞA KARŞI OLUMLU ETKİLERİ VARDIR…

AĞRILI PROBLERDE RAHATLATICI ETKİLERİ VARDIR…

İLGİLİ ÜRÜNLER