One More Dekamin

DEKAMİN
İÇİNDEKİLER:
5000 iu Vitamin D3
120 Mcg Vitamin K2 (MK-7)
250 Mg Magnesim
250 Mg Vitamin C
D VİTAMİNİ:
D vitamini bağışıklık, kas ve kemik gelişimi ile ilişkili, vücut için en önemli vitaminlerden biridir. Güneş ışınları yardımıyla doğrudan deri tarafından sentezlenebildiği için “güneş ışığı vitamini” olarak da bilinir ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler.
Her birimizin cildi gün içerisinde günün hangi saatinde ve güneşte ne kadar kaldığımıza bağlı olarak D vitaminini farklı oranlarda üretir. Buna rağmen, dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğunda D vitamini eksikliği olduğu tahmin edilmektedir. Çünkü günlük güneş ışığının yeterli dozunu almak her zaman mümkün değildir.

Çeşitli engeller nedeniyle yeterli güneş ışığı alınamamasına bağlı olarak vücudun D vitamini üretimi sınırlanmaktadır. Kapalı mekânlarla sınırlı yaşam tarzı, aşırı güneş kremi kullanımı, yoğun hava kirliliği, coğrafi enlem, güneşsiz mevsimler ve kısa günler bu sınırlayıcı unsurlar arasındadır. Yaş ilerledikçe ve cilt pigmentasyonu koyulaştıkça derideki D vitamini sentezi de azalır. Tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan düzeyde D vitamini almamız zorlaşabilir.
C VİTAMİNİ:
C vitamini mikrobesinler arasında en bilinenlerden biridir.
C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. C vitaminini normal sağlıklı beslenme düzenimizde yediğimiz taze meyve ve sebzelerden alabiliriz.
Vücudumuz C vitaminini kendisi üretemez ve yüksek miktarlarda depolayamaz. Bazı dönemlerde dışarıdan ekstra C vitamini almak gerekebilir.
K2 VİTAMİNİ:
k vitamini 13 tanınmış vitaminden biridir. Bazı sebzelerde doğal olarak bulunur. Ek olarak K vitamini, bağırsaklarımızda yaşayan yararlı bakteriler (mikrobiyota) tarafından üretilir.
k vitaminlerinin vücuttaki ana görevi, pıhtılaşma sisteminde rol almaktır ve eksikliğinde pıhtılaşma sorunları (kanama) görülür. Ayrıca kemik oluşumunda ve kalp-damar sağlığında rolü vardır. Danimarkalı bilim insanı Henrik Dam tarafından keşfedildiği 1920’li yıllarda kan pıhtılaşmasındaki rolünden ötürü Koagülasyon (pıhtılaşma) vitamini olarak adlandırılmıştır.
MAGNEZYUM:
magnezyum insan vücudunda en fazla bulunan dördüncü mineraldir. Magnezyum faydaları oldukça fazladır ve genel olarak vücut ve beyin sağlığında birçok önemli rol oynar.
Magnezyum oldukça önemli bir mineraldir. Vücudunuzda yüzlerce kimyasal reaksiyonla uğraşır ve sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

İLGİLİ ÜRÜNLER